11.02.2010 - 3093         643   Defa Okundu.       Facebookta Paylaş  
  
BALIKESİR´E 157 BÜYÜK PROJE KAZANDIRDIK

    
DYP döneminde Devlet ve Sanayi Ticaret eski Bakanlarından A.Baki Ataç genç hukukçularla bir araya geldiği sohbet toplantısında kendi dönemlerinde Balıkesir´e yaptıkları işlerden bahsetti. O dönemin şartlarında yapılan işlerin önemi ve büyüklüğüne işaret eden A.Baki Ataç bu işlerden kiminin kendi dönemlerinde kiminin ise daha sonradan tamamlandığını de sözlerine ekledi. A.Baki Ataç ayrıca avukatlara tavsiyelerde de bulunarak mutlaka kendi görüşleri doğrultusunda siyaset yapmalarını istedi.

A a  + -

     Balıkesir´de 7 milletvekili çıkardıkları dönemde 157 tane büyük projeye imza attıklarını kaydeden A.Baki Ataç,"Siz 7-0 yaptınız ama Balıkesir´e neler yaptınız gibi söylemler her zaman oluyor. Bizim 7 tane milletvekili ile görev yaptığımız zaman Balıkesir´e hiçbir yatırımın yapılmadığı söyleniyor. Benim bununla ilgili olarak elimde bir liste var. Şimdi tek başına iktidar olan bir parti var. Benim onlardan iyi şeyler yapmalarını beklediklerim vardı. Bizim 7 milletvekili ile görev yaptığımız 4 yıl içerisinde Balıkesir´de 157 tane büyük projeyi hayata geçirdik. Cumhuriyet tarihinde ki bütün yılları da dahil ediyorum buna, sadece 4 yılı bundan ayrı tutuyorum. Diğer yıllarda yapılanları alt alta getirsinler, bir de bizim dönemimizde yaptıklarımızı alt alta getirsinler. Eğer o tümünde yapılanlar bizim yaptıklarımızdan daha fazla çıkarsa ben hemen bu sözlerimden dolayı herkesten özür dileyeceğim. Ama 4 yılda ne yapıldı diye sorulduğu zaman bunlar koalisyonla ve 5 Nisan kararları gibi ekonomik krizin olduğu bir dönemde bunlar nasıl yapıldı denebilir. "

Bizim dönemimizde başladı
Kendi dönemlerinde yapılan en büyük hizmetlerin başında OSB´nini kurulması geldiğini dile getiren A.Baki Ataç, yaptıkları yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Ataç,"Bunlardan en önemlilerinden bazılarını söylemek istiyorum. Organize Sanayi Bölgesi. Hani var ya herkes Organize Sanayi Bölgesi diyor. OSB´nin temelini atan biziz. Balıkesir Haddeciler Sanayi Sitesi bizim dönemimizde programa alındı. Bandırma Organize Sanayi Sitesi, Gönen Deri Organize Sanayi Bölgesi, Bigadiç Küçük Sanayi Sitesi, Gönen, Burhaniye, Ayvalık, Balıkesir, Susurluk Küçük Sanayi Siteleri ve Edremit Oto Küçük Sanayi Sitesi bunların hepsi bizim dönemimizde başladı ve neredeyse neticelendirildi. Balıkesir Çevre Yolu. Bu çevre yolu var ya işte orası. bunları herkes unuttu. Balıkesir-Susurluk-Karacabey Yolu, Balıkesir Dursunbey Yolu, Balıkesir Değirmen Boğazı girişini biz yaptık. bunlar hep unutuluyor. Herkes bunları sanki 50 yıldır var zannediyor. Bandırma-Erdek Karayolu, Havran-Edremit-Ayvacık, İstanbul-Bursa-Balıkesir-İzmir Karayolunu projeye koyduran biziz. Bursa-Bandırma yol ayrımı, Balıkesir-Keleş-Tavşanlı-Domaniç, Bandırma-Denizkent Karayolu bizim dönemizde yapılan işlerdir."dedi.
AYRINTILAR POLİTİKA´DA

 

 

Balıkesir POLİTİKA GAZETE'sine E--mail gönder: eposta@balikesirpolitika.com

Yazıcı çıktısı alırken Lütfen görüntülenen dosyaya için  DÜŞEY sayfa ayarı yapınız.