22.04.2011 - 12382         873   Defa Okundu.       Facebookta Paylaş  
  
DSP´de adayları eski başkan tanıttı

    Demokratik Sol Parti (DSP) dün il örgütünde gerçekleştirdiği toplantı ile 12 Haziran Genel Seçimi’nde partiyi temsil edecek adaylarını tanıttı.

A a  + -

     12 Haziran´da yapılacak Genel Seçimler öncesinde siyasi partiler miletvekili adaylarını tanıtma yarışına girdi. Dün Demokratik Sol Parti Balıkesir´i temsil edecek milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı. Listede eski İl Başkanlığı görevini yürüten ve şu anda da Parti Meclisi´nde görevli Ahmet Aydoğdu ilk sırada yer aldı. DSP İl Başkanlığında düzenlenen milletvekili aday tanıtımına DSP Parti Meclisi Üyesi, birinci sıra Milletvekili Adayı Ahmet Aydoğdu, Merkez İlçe Başkanı Nihat Akman, Burhaniye, Gömeç, Susurluk, İvrindi, Dursunbey, Gönen ilçe başkanlarının yanısıra İl eski Başkanı Alpaslan Peker katıldı.
     
      İşte DSP´nin adayları
     
      DSP İl eski Başkanı Alpaslan Peker toplantıda 12 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Seçimlerde DSP´yi Balıkesir´de şu isimlerin temsil edeceğini açıkladı: "Ahmet Aydoğdu, Ümit Ayhan, Metin Özyurt, Muharrem Yavuz, Süleyman Palalı, Ali Bozdak, İsmail Çalışkan ve Emin Baştaş."
     
     
      TBMM´ye dördüncü parti olarak biz gireceğiz
     
      DSP eski İl Başkanı Alpaslan Peker, aday tanıtımında yaptığı konuşmada TBMM´ye dördüncü parti olarak gireceklerini iddia etti. Peker konuşmasında ayrıca 12 Eylül İhtilali’nin hemen ardından partilerin kapatıldığını daha sonraki dönemde kurulan partilerin arasında en eski ve en köklü partinin DSP olduğunu vurguladı. Peker, “Türkiye’de şu an DSP en eski parti konumunda. Her partide iniş çıkışlar olabilir. Bir zamanlar en fazla oyu alıp iktidar olduk. Son seçimlerde TBMM’ye milletvekili göndermiştik istifalardan sonra 6 milletvekilimiz DSP’yi TBMM’de temsil etmiştir. Türkiye’de işlerin verimli olarak yürütülebilmesi için, mecliste adaletli bir dağılıma ihtiyaç var. Halkın tamamının TBMM’de temsil edilmesi gerekiyor. TBMM’ye dördüncü bir parti girmeyince halkımızın attığı oylar en fazla oy alan partiye kayıyor ve dengesiz bir dağılım gerçekleşiyor. Eğer dördüncü parti meclise girerse ki biz meclise gireceğimize inanıyoruz. Halkımız teveccüh gösterip partimizi tekrar meclise gönderecektir. Barajı aşacağız ve mecliste dördüncü parti olarak girip dengeleri sağlayacağız. Çok çalışıp bol üretip hakça paylaşacağız. Meclisi de tam kapasitede çalıştırıp işsizlik sorununu da istihdam sorununu da çözeceğiz. Çok üreteceğiz hakça bölüşeceğiz” diye konuştu.
     

 

 

Balıkesir POLİTİKA GAZETE'sine E--mail gönder: eposta@balikesirpolitika.com

Yazıcı çıktısı alırken Lütfen görüntülenen dosyaya için  DÜŞEY sayfa ayarı yapınız.